STUBA - Ambiciózny projekt STU a EUBA na podporu moderného vysokého školstva na Slovensku

3. júl 2024

Slovenská technická univerzita (STU) a Ekonomická univerzita v Bratislave (EUBA) uspeli s ambicióznym plánom spoločného konzorcia, ktoré sa zameria na široké spektrum aktivít v oblasti vzdelávania a výskumu. Konzorcium má za cieľ podporiť internacionalizáciu, zdieľanie výskumných priestorov a zvýšenie atraktivity a konkurencieschopnosti slovenských univerzít v stredoeurópskom priestore. Za účasti rektorov oboch univerzít Olivera Moravčíka a Ferdinanda Daňa zasadol v stredu 3. júla prvýkrát Riadiaci výbor projektu na pôde STU.